Credo

…Dzis możemy zrozumieć przeszłość jedynie przez jej manifestację we współczesności..."
Peter Eisenman

 

To nieważne czy projektowana budowla będzie nowoczesna czy stylizowana na zabytek. Ważne by sprawiała wrażenie, że stoi w tym miejscu od zawsze.” 
Renzo Piano

Nadrzędnym celem BIM przy projektowaniu, jest rozważenie w pierwszej kolejności przyszłej formy (struktury) dzieła, oraz jego umiejscowienia w tożsamości historyczno-kulturowej. Czerpiąc z tradycji staramy się odkrywać przeszłość dla przyszłości. Jestśmy świadomi odpowiedzialności i konsekwencji tworzenia nowych obiektów i ich oddziałowywania na środowisko, w którym mają współistnieć.
 
BIM specjalizuje się w konkretnych problemach – to od ich analizy rozpoczynamy proces naszej pracy. Począwszy od skomplikowanych konstrukcji obiektów historycznych, do rewitalizacji zabytków. Nadając im nowy charakter, a jednocześnie przywracając dawnego ducha. Opracowywujemy starannie projekty koncepcyjne, plany zagospodarowania przestrzennego, domy jedno- i wielo- rodzinne, biurowce, przestrzenie kultury i sztuki, oraz projekty wnętrz.

Za każdym razem staramy się przywiązywać szczególną wagę do etapu nadzoru realizacji, odnajdując w nim te same uniwersalne wartości, które towarzyszą początkowym fazom tworzenia koncepcji oraz projektowania.

Naszymi klientami są osoby prywatne (Apartamenty Walecznych), jak również duże firmy (Bank BRE) i miasta (Biblioteka M.St. Warszawy), wszyscy ze swoimi własnymi potrzebami, finansowymi ograniczeniami oraz oczekiwaniami.
Pragniemy być partnerami naszych klientów, wymagając jednakże należytej świadomości
i odpowiedzialności jako inwestorów. Projektujemy dla ludzi, znających realia budownictwa i szanujących warsztat architektoniczny.